3 věci, které do smoothie rozhodně nedávejte!

By | Červen 9, 2018

recepty smoothie

Smoothie patří ke zdravému životnímu stylu a při jeho přípravě je nutno dodržovat určité pravidla. Smoothie má  tu výhodu, že téměř jakoukoliv zeleninu a ovoce do smoothie přidáte, tak uděláte dobře. S jinými ingrediencemi je potřeba dát si pozor, protože naházet vše do smoothie, „co dům dá,“ není úplně to ořechové.

V článku si ukážeme přesně 3 věci, které by do smoothie patřit neměli.

Reálně jich je ale daleko více a budu rád, když mi je pomůžete udělat kompletní – takže komentáře jsou Vaše!

 

1. Zmrzlina ve smoothie

Zmrzlina a to hlavně v letních měsících dokáže pořádně osvěžit, ale do smoothie se jí snažte nepřidávat. Když máte rychlý metabolismu, případně si zmrzlinové smoothie uděláte jednou za čas, tak se nic neděje.

Každopádně by nemělo jít o rutinu! Zmrzlina totiž obsahuje vysoké množství cukru, tuku a prázdných kalorií – tudíž vše, čemuž se máte vyhnout, když se snažíte dodržovat zdravý životní styl. zmrzlinové smoothie

2. Ochucené jogurty

Na ochucené jogurty si dejte obzvláště pozor, protože mohou obsahovat nesmyslně mnoho cukru, ale také škrob, který slouží k zahuštění jogurtu. Když si do smoothie chcete přidat jogurt, tak volte spíše bíly jogurt s obsahem tuku do 3,5 procenta tuku. To samé platí při konzumaci samostatných jogurtů. Přestaňte kupovat ochucené jogurty a připravte si doma vždy zdravý jogurt z ovoce a to nejlépe domácího!

Jaké další mléčné výrobky můžete přidat do smoothie?

  • mléko
  • kefír
  • podmáslí

 

Jaký koupit mixér na smoothie?

Smoothie mixér Delimano NutriBullet 600

Sencor smoothie mixér sbl2200wh

Anebo se podívejte na naší kompletní recenzi smoothie mixérů všech cenových kategorií.

Kompletní recenze mixérů

3. Sušené ovoce

smoothie a sušené ovoce

Sušené ovoce si vychutnejte radši samotné a nesnažte se tím v žádném případně nahradit čerstvé ovoce. Sušené ovoce totiž neobsahuje téměř žádnou vodu a proto díky malým rozměrům je dávkování velice zrádné! A kvůli čemu? Na vině je vysoké množství cukru, i když přírodního, tak ve velice koncentrovaných dávkách.

Jestli si chcete dopřát sušené ovoce, tak spíše někde při fyzické aktivitě jako rychlý zdroj energie, kdy si nasypete pár sušených meruněk přímo do pusy.

Kalorická tabulka sušeného ovoce

sušené ovoce kalorie

Co dalšího je lepší při přípravě smoothie vynechat?

  • sladidla
  • ovocné nektary

Jestli máte další nápady, které mají hlavu a patu, tak mi je připište do komentářů. Rád je zde budu publikovat 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *